Aj s chorobou sa dá spriateliť .

Autor: Sabína Demovičová | 28.6.2011 o 18:30 | (upravené 28.6.2011 o 18:44) Karma článku: 2,38 | Prečítané:  562x

Dnes mi položila spolužiačka na stôl knihu , keď odchádzala domov , a prikázala mi aby som si ju skúsila prečítať. Neviem, či ju mala iba náhodou v taške alebo ju priniesla schválne, lebo vie aká som chorá. Knižka sa nazýva „Dohoda s chorobou“ napísal ju istý ruský lekár Valerij Sineľnikov. V knihe sú obsiahnuté vysvetlenia chorôb, dôsledky všetkých našich konaní a návod na používanie pozitívneho myslenia.

Už po prvých stránkach ma kniha veľmi zaujala, pretože pred pár dňami som si písala s kamarátom na internete a poučovala som ho mojou teóriou chorôb, v knihe som našla dosť zhodné myšlienky s mojimi teóriami.

Každú chorobu si spôsobujeme sami- pretože choroba nie je niečo zlé, je to iba isté porušenie ľudskej rovnováhy.

Existujú liečiteľné choroby, ako angína, chrípka, ktoré sú ľahko liečiteľné, zistiteľné a nie závažné.No existuje i skupina nevyliečiteľných chorôb, a skupina nezistiteľných chorôb.

 

Zaujal ma i doktorov dialóg s určitou pacientkou ,ktorú dlhodobo trápi nechutenstvo k jedlu a nadmerná tvorba slín . V priateľskom rozhovore i medzi rečou spomenula, že sa veľmi poškriepila s priateľkou, ktorej sa nemieni ospravedlniť. Príbeh dokončila formulkou „ táto záležitosť mi spôsobila riadnu pachuť , pán doktor“ a v tom sa zasekla a vykríkla , že zistila, že jej nechutenstvo a nadmerné slinenie spôsobila práve hádka s priateľkou. Po čase sa s priateľkou udobrila , a nechutenstvo zmizlo. Dnes má zdravú chuť do každého jedla

Moja diagnóza je tiež veľmi neurčitá- nechutenstvo k jedlu, kyslé sliny a zápach jedla. Pred pár mesiacmi som bola i v nemocnici , dva týždne som ležala v posteli bez jedla s veľkými bolesťami.No vyliečila som sa a myslela som si že som z najhoršieho vonku – no opak bol pravdou .

Navštívila som doktorku, ktorá robí vyšetrenie cez počítač podľa najnovších technológii – oznámila mi mnohé zápaly, škrkavky a helikobaktera.

 

Pomyslela som si:   "Super, prečo práve ja ?"- a prestala som jesť, začalo mi všetko jedlo smrdieť, tvorili sa mi kyslé sliny, cítila som sa stále sýta . Schudla som pár kilogramov , začali mi padať vlasy, rodičom som spôsobila riadne nervy, nevedia stále , čo so mnou majú urobiť. Soboty so mnou mamina trávi v kuchyni, kým nedojem aspoň trocha vareného jedla , nechce ma pustiť z kuchyne .

Snažím sa , chcem jesť, nie som anorektička. , len mi to proste nejde.

Kde som to zobrala ? Ja , čo som veľmi rada jedla, chutnala nové jedlá . V detstve som bola naozaj pri sebe dieťa. S narastajúcim vekom moja váha klesala, no vždy bolo na mne čo to chudnúť.

V deviatom ročníku som si vymyslela ,že budem chudá modelka a pustila som sa do diéty – schudla som 10 kilogramov.Bola som už s postavou normálnou, ani chudou, ani tučnou, no ja som stále nebola spokojná, baby veď to poznáte aj vy !!

Prestalo mi chutiť mäso, prestala som jesť čokolády, hlad som korigovala sladkými malinovkami. Na strednej škole som tiež vymýšľala stále diéty, nikto nechápal načo to robím .

Moje podvedomie malo zafixované vychudnutú postavu, pretože také sa mne páčia.

A mám čo som chcela – som chudá , s vypadanými vlasmi, neustálim pocitom únavy, obmedzovaná v každom smere – keď sa najem , je mi pár hodín riadne zle, vonku sa bojím ochutnať alkohol , lebo viem, že by mi to zabilo žalúdok .

Veríte v silu podvedomia ? I pán doktor Sineľnikov spomína silu podvedomia v svojej knižke , naozaj vám ju radím prečítať, hlavne chorým ľudom, ktorí nevedia, prečo sú chorí .

Ďalej spomína – každý si spôsobuje chorobu sám, pretože isté činy (žiarlivosť, depresie, smútok, nenávisť ) vyvoláva mnohé ochorenia.

V tomto čase, som mala kamaráta, ktorý si získal moje srdce, bolo mi sním veľmi dobre, cítila som, že som sa zamilovala, no bola som veľmi žiarlivá , až hystericky neznesiteľná .

Pohádali sme sa, nechcel mať so mnou nič spoločné, ja som doma nadávala, hnevala sa , plakala, a dôsledok ? Prestala som jesť ochorel mi žalúdok, vytvoril sa mi blok k jedeniu .A ja pevne verím , že práve toto je príčina – moje telo nechce aby som mala zlé vlastnosti, trestá ma zato aká som bola – ak si uvedomím chybu a odstránim moju hysterickú žiarlivosť vyzdraviem, a udobríme sa.Naozaj úprimne sa chcem zmeniť pretože táto moja vlastnosť spôsobuje iba nepríjemnosti a plač.

Sineľnikova kniha je naozaj zaujímavá , som presvedčená , že pomôže chorým ľudom myslieť pozitívne a nájsť pravú príčinu svojej choroby , veď predsa doktori nám aj tak nikdy nepovedia diagnózu, stále je to iba – nevieme v čom to je , pôjdeš na testy tam tam a tam a potom sa uvidí , čo ďalej.

 

Dajte si veľký pozor na to, načo myslíte, čo konáte, čo naozaj chcete, čoho sa obávate a hlavne, čo vypúšťate z úst. Vedeli ste že formuly ako

-Je mi z teba na vracanie

_Mám toho po krk.

-Nechcem ťa už ani vidieť, ani počuť.

-Bolí ma z teba hlava

Môžu spôsobiť práve vašu chorobu ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpizmus. Politický smer, ktorým sa neriadi ani Donald Trump

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?